Currently on this thread : 1 guest(s), 0 member(s) : ---
Next page > 1 < [2] [3] [4]

Author Message

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95202   18-11-2010 19:47 GMT      


Неуритмикс (Neuritmix) е радио емисија која се емитува секоја Среда од 20:00 до 22:00h на "Студент ФМ" (92.9Mhz).

Online stream:
http://radiostream.neotel.mk:8000/studentfm.m3u
http://radiostream.neotel.mk:8000/studentfm.xspf

Емисијата ја водат Александар Николовски (DJ Nultabyte) и Ненад Цвијиќ, кои се познати на Македонската сцена како симпатизери на по агресивен Drum & Bass.

Емисијата е за со цел да се промовираат одредени сегменти на Drum & Bass жанрот. Претежно ќе се пушта Neurofunk, Techstep и Darkstep и во главно артисти кои продуцираат и издаваат траки со потврд т.е. агресивен стил (со одредени исклучоци на траки кои сметаме дека заслужуваат да се најдат во етерот без разлика на правецот).

Често ќе се пуштаат миксови и траки од наши Македонски артисти, а нема да заостануваме ни во полето за гостин во емисијата.
http://soundcloud.com/neuritmiks - неделен апдејт на емисијата и место за download

Александар, Ненад и екипата на "Студент ФМ" ви посакуваат два часа добар амбиент и одлична забава!

За ваши предолзи, критики, сугестии, желби за траки во емисија и слично, пишете на нашата Фејсбук страна (www.facebook.com/group.php?gid=161786183837514), или на neuritmiks@hotmail.com

This post was edited by Nultabyte (15-08-2011 14:10 GMT, --- ago)
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95203   18-11-2010 19:50 GMT      
Download на 4-то издание:

http://soundcloud.com/neuritmiks/neuritmiks4

Tracklist:

Afghan Headspin - No Process (Valium)
Rufige Kru - Is this real [I'm not sure - Commix rmx] (Exit)
Raiden & Khanage - King stays King (Off Key)
Jubei - The Path (Ingredients)
Spectrasoul & Ben E - Suppression (Subtitles)
Break - Let it happen [vip] (Shogun)
Amit & Outrage - Insane Bitch (Commercial Suicide)
Lomax - Bad Cop (Critical)
Trei - No vacancy (Samurai Music)
Psidream - Echo park (Psidream MP3)
Logistics - Colour Wheel [Friction & K Tee vip] (Hospital)
Mikal - Distance (Mikal)
Do the math & Alix Perez - Onyx (Revolution)
Makai - Beneath The Mask [Alternate mix] (Precision)
Sabre - Dojo (Osiris)
Temper D - Patient Raver (Temper D Productions)
D Star - If (Metalheadz)
Full Force - Causality (Full Force)
Vector Burn - Rift (Replicant)
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

viclubber

[1] Member


Online status

739 posts
http://www.website.mk
Location: Antarctica
Occupation: Occupied by aliens!
Age: 26

#95204   18-11-2010 21:56 GMT      
Го слушав минатото издание кога беа гости Аномалиа Натива. Ок е емисијата, презентира еден интересен жанр на музика и се надевам дека у брзо време ќе можеме да се пофалиме со уште некои артисти, а не само со АН.
Empty signature!

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95205   18-11-2010 22:29 GMT      
Најпрво да ти се заблагодарам друже за подршката. Иако се уште сме релативно нова емисија, ќе се потрудиме да биде се во тип топ форма за да се задоволат барем повеќето вкусови.
Знам дека има многу повеќе што се по дабстеп, ликвид итн. па ќе речат "зашто неуро?". Затоа што за тие под-правци веќе има неколку радио емисии, а целта ни е да направиме нешто ново каде сите што сакаат по агресивен DnB да можат конечно да слушаат и уживаат. Затоа со задоволство можам да кажам дека сме првите што започнаа емисија од ваков тип.

Аномалиа Натива нема да се единствените, планот ни е СЕКОЈ што продуцира DnB и што прави сопствени миксови да може да гостува без никакви проблеми. Значи само треба без никаков срам да ни пратите soundcloud, myspace или било што каде можеме да преслушаме веќе лично ваш готов материјал, и доколку е ок, веднаш ќе ви пишеме.

Редно време е да почнеме да ги бодриме сите што се занимаваат со музика. Не ни е планот да критикуваме, туку да покажеме дека сепак има емисија која го нуди тоа што се бара.

Однапред ви благодарам на сите за вашата подршка. Се надевам ќе успееме во нашата намера. Big ups!
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Zealot

[1] Member


Online status

713 posts
http://soundcloud.com/zealot
Location: Japan
Occupation: Shogun
Age:

#95207   19-11-2010 09:53 GMT      
bravo decki super emisija, samo prodolzete taka falese edna vakva emisija za drum & bass kulturata kaj nas , koja mislalm deka e vo golem podem godinava junglist massive

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95217   19-11-2010 12:57 GMT      
http://www.telma.com.mk/index.php?task=content&cat=6&clip=400

Мало потсетување на феноменалниот настан + интервју со Blu Mar Ten. Сабота што ќе се памети.
(Source: Т-Град. Локација: Капан Ан)
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95281   24-11-2010 12:24 GMT      
Вечерва следи одличен двочасовен микс од страна на DJ Glodaragz (Дамјан Дамески) со наслов Dub and Bass, ексклузивно за Неуритмикс #5.
Почеток од 20:00h. Се слушаме!

http://www.facebook.com/pages/Glodaragz/265047005744
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95299   25-11-2010 20:23 GMT      
Download линк за последното 5-то издание на Неуритмикс!
Ексклузивен двочасовен микс на DJ Glodaragz.
http://soundcloud.com/neuritmiks/neuritmiks5

Доколку сакате да го симнете само миксот, без говор од емисијата:
http://dnbshare.com/download/Glodaragz-DubAndBass_ExclusivemixforNeurythmicsRadioShow_.mp3.html (320kbps)
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95372   01-12-2010 12:04 GMT      
Вечерва во новото 6-то издание на Неуритмикс ќе слушнете одличен избор на траки од продуценти како Amit, Skeptical, Rockwell, Maperclip, Mindscape, Anile и многу други. Стеј тјунд
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95379   02-12-2010 11:56 GMT      
Download линк за најновото тазе издание на Неуритмикс (#6). Get it while it's hot!

http://soundcloud.com/neuritmiks/neuritmiks6

Мало инфо: Поради малиот капацитет за upload кој Soundcloud го нуди (се разбира за free јузери ;), секоја предходна емисија се брише. Доколку сте пропуштиле некоја, а сакате да ја симнете, известете ме тука и ќе направам повторно upload на истата која ви е потребна. Cheers
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95416   07-12-2010 21:06 GMT      
Утре (Среда) во новото седмо издание на Неуритмикс - гости во емисија се Дамјан Дамески (Glodaragz) и Марко Петревски (Таленат). Двајца талентирани DnB продуценти кои ќе ве причестат со кратко интервју, а ќе имате можност да слушнете и нивна продукција. Поздрав и потич!
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95427   09-12-2010 23:00 GMT      
Неуритмикс #7 (Special edition)

Download линк за најновото седмо издание на Неуритмикс! Гости во емисијата беа DJ Glodaragz и Таленат со своја продукција + интервју.

Download:
http://soundcloud.com/neuritmiks/neuritmiks7
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95523   14-12-2010 22:09 GMT      
Утре, во најновото осмо издание ќе имате прилика да преслушате одлични изданија од Linden, Optiv, Cytech, Need for Mirrors, Data и многу други! Ви предсотјат два часа одличен Drum & Bass. Се слушаме на брановите на Студент ФМ
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95542   16-12-2010 17:24 GMT      
Неуритмикс #8 - лејтест едишн

http://soundcloud.com/neuritmiks/neuritmiks8

Tracklist:

Spor - 1 UP (Lifted)
Apex - Entrapment (Lifted)
Phace - Absurd (Neosignal)
Noisia & Phace - Floating Zero (Invisible)
Optiv & Nomis - Piston (Red Light)
Chook - Cocoon (Full Force)
Soul Intent - Vapour Trailz (31 Records)
Calyx & Teebee - Warrior (Momentum)
Logistics - Warehouse (Hospital)
Nasty Habits - Shadow Boxing (Jonny L remix) (31 Records)
Need for Mirrors - Gallows (Shogun)
Proxima - Serengeti (Shogun)
Absolute Zero & Subphonics - The Code (Future Cut remix) (Renegade Hardware)
Cytech - Fear (Basswerk)
Dabs & Lotus - Collateral (Maximum Ammo)
Linden - Crush (Nerve)
Data & Dynamic - Dead Rising (Cyclone)
Blu Mar Ten - Close (VIP) (Blu Mar Ten Records)
Electrosoul System - Aura (Camino Blue)
Pascal - P-Funk Era 2004 (Moving Fusion remix) (True Playaz)
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95676   25-12-2010 16:36 GMT      
Неуритмикс #9 - претпоследно издание за 2010

http://soundcloud.com/neuritmiks/neuritmiks9

Tracklist:

Aquasky - Badlands (Sonix)
Concord Dawn - Raining Blood (Renegade Hardware)
Martsman - Step Up (Swank)
Digital - Termite (InnerGround)
S.P.Y. - Seeing Through Shadows (Advance//d)
Freeland - We want your soul (Ed Rush & Optical remix) (Maximise Profit)
DK8 - Murder was the Bass (Metrik remix) (elp Collective)
Lynx & Kemo - Global Enemies (Druid remix) (Forthcoming)
Electrosoul System - Goa (Juju remix) (Phuturo)
Misanthrop - Perfect Hapiness (Teebee remix) (Subtitles)
Bloc Party - The Prayer (Break & Silent Witness remix) (DNAudio)
The Advocate - Takin' my Time (Weapons Grade)
Matrix & Futurebound - Universal Truth (Metro Recordings, Viper Recordings)
Mosus - Whistle back (Advanced)
Seba - External Reality (Shapeshifted) (Combination Records)
Notion & Hobzee - Hidden Life (Celsius)
Subwave - Memories (Metalheadz)
Total Science - Street Level (Renegade Hardware)
Kaleb & Contour - Plug (Midnight Sun)
Verse & SP - 36 Degrees (Crunch)
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95688   29-12-2010 00:00 GMT      
Во денешното (29.12) 10-то јубилејно издание ќе имате прилика да слушнете два микса од DJ Nultabyte и DJ Tecktone! Ова е една скромна прослава за нашите 10 изданија, како и одличен начин со интересен DnB да го обележиме крајот на 2010-та. Ви благодариме за вашата подршка без која немаше да успееме! Се слушаме од 20:00h
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95815   11-01-2011 18:06 GMT      
Во утрешната (#11) емисија ќе слушнете неколку нови изданија за 2011-та, како и други одлични траки од Bazil, Amoss, Judda, Trippcore, Flame, Siren и мнгогу други артисти! Се слушаме од 20:00h на Студент ФМ
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95825   13-01-2011 01:28 GMT      
Неуритмикс #11 (12.01.2011)

Download:
http://soundcloud.com/neuritmiks/neuritmiks11

Tracklist:

Cyantific - 305 (Critical)
Bazil - Converge (Proximity)
Amoss - Glurg Monster (Cyclone)
Siren - Control (Siren records)
Mikal - New World (Shogun)
Alex Reece - Pulp Fiction (Lynx 2010) (Ministry of Sound)
Silent Witness & Break - ABTN (Triple Seed)
Flame & kano - Raygun (Black Seeds)
The Funktion - The Unknown (RUN DNB)
Krakota & Judda - Rodan (Modulations)
Data & Dynamic - Mask of Sanity (Horizons Music)
NotioN - Iota (Phunkfiction)
Spinline - Nothing More (Dispatch)
Nymfo - Flying Fortress (SOM Music)
Paperclip & Malk - Detective (Tamrecords)
Sabre & Ulterior Motive - Barefoot (Critical)
Nphonix & Enei - Quicksilver (Citrus)
Spectrasoul & D-Bridge - Glimpse (Shogun)
Octane & DLR - Back in the Grind (Dispatch)
S.P.Y & Kasra - Surface (Critical)
Trippcore - Ryon (Digital Colours)

(Доколку сака некој линк за предходното 10-то издание, нека пише тука)
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95890   17-01-2011 14:40 GMT      
Оваа Среда (19.01), во Неуритмикс #12 - гостин во емисија е Трајче Петрушевски a.k.a GameOver.
Ќе следува интервју + негови траки. Се слушаме.
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte

Nultabyte

[1] Member


Online status

88 posts
http://www.facebook.com/n...
Location: Macedonia Skopje
Occupation: Producer / DJ
Age: 30

#95932   23-01-2011 18:52 GMT      
Со мало каснење, но...
Неуритмикс #12 (Special Edition)

Download:
http://soundcloud.com/neuritmiks/neuritmiks12

Интервју со DJ GameOver + негови продкуциски траки! Изволте ;)
Mess with the best - die like the rest!
www.soundcloud.com/neuritmiks
www.soundcloud.com/nultabyte
Next page > 1 < [2] [3] [4]
digitaldance.com.mkurbandance.com.mkkorzo.mkClubevents

-->
ClubbersguideClubbersguide Macedonia
clubbersguide stats